הקמנו את הפורום כדי שאנשים יוכלו לשאול שאלות, להחליף דעות ומיידע, וכן להיוועץ ברופאים מומחים. (לרשימה לחץ כאן).

השואלים מתבקשים למסור מידע כמותי (במקרה שהתגלה סרטן- גליסון ו-PSA הכרחים), גיל ותאריכים (תאריך האבחון, מועד הניתוח, וכו’) – הדבר יאפשר לקבל תשובות מהירות יותר ומדויקות יותר.

בפורום אתה יכול להציג את הכנוי שלך ללא שם משפחה או שם פרטי,
הדוא”ל שלכם לא יוצג אך ישמר באתר במידה ותרצו התיחסות מיוחדת לענינים מאד אישיים.

התגובות מופיעות בהזזה קטנה בדיוק מתחת לשאלותיכם, כך שניתן יהיה לזהות בקלות את שיוך התגובות לשאלות/תשובות.

~    ~    ~    ~    ~    ~    ~

לידיעה:  כל פעילויות העמותה נעשות על ידי מתנדבים ובמימון תרומות כספיות שמתקבלות.

תרומות יתקבלו בתודה ובברכה

פרטי בנק להעברת תרומות: 

שם החשבון: “חיים עם סרטן הערמונית”, בנק הפועלים 12, סניף 746, חשבון 368623

אנו משקיעים מאמצים רבים כדי להעביר לשואלים תשובות אמינות ומעודכנות מפי מיטב המומחים, אבל אין אנשי העמותה או מי מטעמם אחראים בצורה כלשהי להשלכות של ההתכתבות כאן ואין היא בשום אופן תחליף להתייעצות עם רופא.

צור נושא חדש

ביטול

3,488 תגובות
  1. ג. דניאל

שלום רב,

עברתי טיפול בהקרנות (SBRT) של הערמונית, קיבלתי זריקה של DECAPEPTYL 11.25, טיפול הורמונלי במשך חודש עם CASODEX ושוב פעם טיפול בהקרנות (SBRT) של בלוטת לימפה קטנה מאוד באגן שפוספסה מהתחלה בגלל שהוזמנתי לביצוע ההקרנות של הערמונית לפני קבלת תוצאות ה-PET CT PSMA.
    נכון להיום, אני כבר 3 חודשים לאחר סיום כל הטיפולים. נאמר לי בעל פה שלאחר 3 חודשים אני צריך לבצע בדיקות PSA וטסטוסטרון.
    הכל טוב ויפה, רק שאינני יודע אצל איזה רופא אני צריך להמשיך את המעקב, לאחר קבלת התוצאות: האם אצל רופא אורולוג או רופא אונקולוג?
    את הטיפולים ביצעתי בתל השומר, אבל לא הוסבר לי לאחר סיום איך ואיפה אני צריך להמשיך את המעקב. לגבי הרופאים האונקולוגיים שאפשר למצוא בקופת חולים מאוחדת, אין ציון על מומחיות בתחום האורולוגיה אונקולוגית או אונקולוגיה אורולוגית כפי שיש לגבי הרופאים המומחים שאליהם אפשר לפנות לקבלת חוות דעת שניה. אינני מבין גם מה ההבדל בין האורולוגיה אונקולוגית או אונקולוגיה אורולוגית?

בתודה מראש,
    דניאל

• יעקב

דניאל
      אני מבין שקבלתה הקרנות לאור הממצא בערמונית
      בדוק עם הקופה עם איזה בתי חולים הם עובדים (נותנים התחיבות)
      לגבי רופא בתחום אונקולוגיה אורולוגית

2. לאקי

שלום רב,
    קיבלתי תגובה ברורה מד”ר חרס ב-3.01 .
    בהמשך לתגובה : האם יש היום פתרונות חדשים להקרנה ” פחות מזיקה ” לאחר ניתוח כריתת הערמונית ?
    תודה מראש !

• יעקב

לאקי
      לא עניתה לשאלותיו של ד”ר חרס

לא ברור מהשאלה מהו הטיפול הקרינתי שמוצע לך.
      במידה וכוונתך היא לגבי טיפול קרינתי עקב כשלון ביוכימי לאחר ניתוח כריתת ערמונית –
      אין אפשרות להכניס ספייסר ג’ל עקב השינוי באנטומיה.

בריאות שלמה,
      תומר
      __ד”ר חרס – רופא בכיר במערך אונקולוגי רמב”ם____