טיפול חדשני בבעיות אצירת שתן וערמונית מוגדלת שפירה

שלום,

שמי הוא סני כספי. להלן סיפורי האישי בנושא הטיפול בערמונית מוגדלת:

אני בן 67, סבלתי עד לאחרונה מערמונית מוגדלת שפירה, זרם שתן חלש ושארית שתן גדולה בשלפוחית.

בדיקות PSA הראו תוצאות שבין 4 ל 5.  גודל הערמונית כ 130 גר’.

אם חלילה הייתי מתאפק יותר מידי הייתי חווה עצירת שתן ואז להשתחרר זה סיוט שקשה לתאר.

ב 8 שנים האחרונות מצבי החמיר ונטלתי כל מיני כדורים ותוספים אשר עזרו במידת מה. לפעמים תוצאות הלוואי הכריחו אותי לשנות מינונים וסוגי תרופות וחוזר חלילה.

בשנתיים האחרונות כבר הייתי מועמד לניתוח אך התעקשתי למצוא פתרונות לא ניתוחיים. הייתי אצל מיטב המומחים כולל רדיולוגים ואורולוגים. לתומי חשבתי שבארץ יש את מיטב הרופאים בכל תחום. בדקתי גם את הפרוצדורה של גת גורן וכל הרופאים הזהירו אותי מ”שרלטנות”.

לא ויתרתי והמשכתי לבדוק ולחקור מה עוד ניתן לעשות עד שגיליתי שטכניקת PAE ((Prostatic Artery Embolisation יכולה להתאים לי בעיקר כשהבנתי שאין לי מה להפסיד, ניתוח תמיד אפשר לעשות.

בדקתי מה יש בארץ, יש ניסיון קטן ביותר אצל ד”ר זלמני באסותא שהתחיל רק לפני מס’ חודשים. קדם לניסיון זה ניסיון נוסף במדיקל בהרצליה אבל כבר לא מבצעים יותר.

 

עברתי הפרוצדורה בחו”ל. אשפוז של כמה שעות בלבד.

הצינתור נעשה דרך זרוע שמאל, סה”כ משך הפרוצדורה כשעה, אין הרדמה וגם לא טשטוש, הכל תוך עירנות מוחלטת והשתתפותי בכל ההליך.

במסגרת הפרוצדורה מתבצעת סתימה מכנית של שני כלי דם המוליכים לערמונית. הדבר מביא להפסקת זרימת הדם לחלק מהערמונית ובכך מביא לניוון חלקי שלה ולשחרור הלחץ מצינור השתן.

אחרי הפרוצדורה, נשארתי עוד כשעתיים להשגחה כדי לראות שהשתן יוצא ושוחררתי. לא נעשה שום שימוש בקטטר.

למחרת חזרתי לביקורת, הרופא הנחה אותי להמשך מעקב.

שבוע לאחר הטיפול הפסקתי עם התרופות!

כתוצאה מהתהליך, הערמונית אמורה להצטמק לכמחצית בתוך 3 חודשים וה PSA אמור לרדת דרסטית. עוד כחודש אבדוק מה המצב. בעיקרון אין יותר משמעות לגודל הערמונית, העיקר שהאונה המרכזית לא יכולה לגדול יותר ולהפריע למעבר השתן.

אני משתין היום בעצמה רבה, אין שארית שתן, יכול להתאפק שעות וברגע שאני רוצה אני משתין בעצמה רבה. לא קם בלילה לשירותים, לפעמים לקראת הבוקר פעם אחת.

חיי המין שלי משופרים, אין שפיכה אחורית, הכל כרגיל!!!

אם לפני חודשיים הייתי מתפלל כל פעם שהשתן יצא ללא אילוצים (הייתי צריך להרים את שיפולי הבטן כדי לאפשר קצת מעבר שתן). היום הכל נפלא, קיבלתי את יכולת ההשתנה בחזרה ונעשיתי צעיר לפחות  ב 30 שנה…

 

אני אשמח לעזור לגברים הסובלים מבעיה דומה., אני יודע שזו בעיה כאובה וגברים רבים לא כל-כך אוהבים לחשוף, להיחשף ולדבר עליה.

אני לא נאיבי, יש מלחמות קשות בין הדיסיפלינות השונות ברפואה, האורולוגים פוחדים לפרנסתם, חב’ הפארם חוששות ועוד… אבל בגלל התוצאות הטובות המושגות ובגלל פשטות הביצוע יש סיכוי שהיא תתפשט ותשמש את הזקוקים לה באופן נרחב.

כאמור אשמח לעזור לכל  מי שסובל מבעיות ערמונית מוגדלת. אפשר לחסוך הרבה סבל כסף ועגמת נפש לא רק לגברים אלא לכל הסובב אותם.

 

נ.ב. הפרוצדורה קיבלה את אישור ה FDA לפני מספר חודשים!

 

לקריאה נוספת:

https://www.healthcare.siemens.nl/angio/interventional-radiology/clinical-specialities/pae

https://www.health24.com/Medical/Prostate/Enlarged-prostate/new-procedure-for-severely-enlarged-prostate-20160524

 

כתב: סני כספי

טלפון: 054-6620627

פברואר 2019

אודות המחבר

צור נושא חדש

9 תגובות
 1. יואל

  שאלת תם, ברשותכם,
  מדוע לא ניתן לפתור את בעיית הקושי בזרימת השתן ע”י החדרת סטנט דרך צינור השתן עד לאזור הלחוץ ולהרחיב מעט, על מנת לשחרר את זרימת השתן.
  מדוע מה שעובד היטב בעורקי הלב ומציל חיים, לא מתבצע כאן?

 2. שלמה_בן_שלמה

  לי יש ערמונית מוגדלת סובל כמו כולם ומטופל בטיבעונות .אני קם 3 פעמים בלילה ,אנני סובל מזה ביום. שמעתי על הטיפול שלך ואשמח לשמוע יותר. מה שהבנתי מהרחבת וורדים מורחבים שסותמים אותם שהם יוצרים נפיחות בערמונים ועם סתימתם הדם עובר בוורידם צרים שמפסיקים חומרים שמתנפחים את הערמונית כמו וורדים מורחבים .בהליך זה זה לא ייבוש הערמונית כמו שכתבתה אלא הערמונית חוזרת למצבה הטבעי .אשמח לשמוע ממך.בברכה ותודה על הפרסום שלמה בן שלמה מושב צור משה האילנות 3 benshlomo47@gmail.com 0549757938..רציתי לעבור זאת אך טוענת שיש פה סיבובים.

 3. יששכר

  שלום,
  אשמח לקבל מידע לגבי פרוצדורה דרך מי ומה העלויות/
  בתודה יששכר

 4. יעקב

  בן 69 סובל מבעיה דומה.
  אנא שלח לי פרטי התקשרות למקום בו בצעת את הטיפול.

  בתודה מראש
  יעקב גולדברג

 5. שאול

  קראתי את הכתבה . אני גם סובל מפרוסטטה מוגדלת 140סמק. לאחר שבדקתי את האופציות הקיימות כולל שיטת holep שהיא בלייזר. אך התורים הם ארוכים בערך חצי שנה. אני גם אזרח ארצות הברית ויש לי ביטוח רפואי באמריקה. בית חולים mount sinai בניו יורק מבצע את הפרוצדורה שאתה עברת שאלתי היא כמה זמן לאחר הפרוצדורה עלי לשהות בחו’ל. והם אני זקוק לעזרה לאחר ההליך.

 6. יוסי

  שלום,
  אשמח לקבל מידע לגבי פרוצדורה דרך מי ומה העלויות
  תודה רבה ובריאות טובה לכולנו

 7. סני כספי

  הי,
  אז ככה, אני כבר 4 חודשים אחרי הפרוצדורה.
  מטעמי זהירות המתנתי מעט עם פרסום תוצאות.
  בתחילת מרץ נמדד PSA, ירידה מ 5 לפני ל 1.7 בלבד!! וזה וואהו.
  בבדיקת אולטרה סאונד לגודל ערמונית ירידה מ 130 גר’ ל – 72 גר’ בערך, שארית שתן אפסית ביותר כ 5 סמ”ק בה”כ.
  מרגיש מצוין מכל הבחינות!
  לדעתי והתרשמותי הפרוצדורה לא מקודמת בארץ ובעולם בכלל וגם ציינתי זאת, ציטוט ” יש מלחמות קשות בין הדיסיפלינות השונות ברפואה, האורולוגים פוחדים לפרנסתם, חב’ הפארם והתרופות חוששות ועוד…”
  ז”א – האורולוגים לא ממהרים להמליץ, תארו לעצמכם מה יקרה לכירורגיה הרפואית אם יהיו פחות ניתוחים, פחות אשפוזים פחות תרופות וכיו”ב.
  לדעתי כל הנושא של התערבות צינטורית בכלל לוקה בחסר בלשון המעטה, לא רק בערמונית אלא גם לצרות אחרות לדוגמא: “מיומות בתוך הרחם לנשים”, טחורים במקרים מסוימים, כאבי ברכיים ועוד נושאים אחרים (אני לא רדיולוג ולא רופא).

  על מנת לסבר את האוזן – אני החלטתי לבצע הפרוצדורה במקום מס’ 2 באירופה מבחינת ניסיון וידע מצטבר, אבל, גם שם מתבצעים רק כמה מאות פרוצדורות בשנה בסה”כ !!!

  אני רוצה מאד לקוות שהרשויות בסופו של דבר יתעוררו ויאמצו השיטה לפחות כפי שאומצה ע” הקרדיולוגיה!

  חג שמח ורפואה שלמה לכולם!

 8. זהר סבירסקי

  שלום
  אני מתעניין בפרוצדורה סובל מתסמינים דומים שתי שאלות ? אם כל כך טוב איך הרפואה המתקדמת שלנו לא אימצה את הפרוצדורה ? ציינת בפברואר 2019 שתבדוק את גודל הערמונית לאחר חודש ( מרץ 2019 ) האם נבדקה ?
  תודה

 9. אלי

  תודה לך על השיתוף.
  כ”כ חשוב, כ”כ אמיתי.

  בסופו של עיניין רובנו באותו תהליך.

  מאוד אשמח באם תעדכן בהמשך לגבי השיפור.
  כיום אני עם מוגדלת ושפירה….. בינתיים.
  אני בקבוצת סיכון כי אבי נפטר מסרטן הערמונית.

  רועד מפחד אם אצטרך לנתח, כי אחרי זה אין חיי מין, אם יש חיים בכלל עקב כל האילוצים והמיגבלות.

  הרבה תודה, ובהערכה כנה. חג שמח