ד"ר קית בלוק (M.D.)

הגישה החלוצית ד"ר בלוק לרפואת סרטן משולבת היא שילוב שיטתי ומקיף של רפואת סרטן קונבנציונאלית ושיטות טיפול משלימות, המבוססות באופן מדעי. גישה זו, המוגדרת כ"חיים עם הסרטן", כוללת שלוש רמות של התייחסות טיפולית. הרמה הטיפולית הראשונה נותנת את המשקל הראוי לאורח החיים של החולה, תוך התמקדות על היבטים של תזונה, גוף-נפש ופעילות גופנית. הרמה הטיפולית השנייה ממוקדת על המיקרו-סביבה של הסרטן ונותנת
מענה להשפעותיה על התהליך הסרטני. הרמה השלישית כוללת את הטיפול האנטי-סרטני הקונבנציונאלי הישיר ונותנת תמיכה למטופל בזמן הטיפול, תוך מניעת תופעות לוואי.

ד"ר קית בלוק הוא רופא בעל שם עולמי שנחשב כפורץ דרך בטיפול משולב בסרטן. כמנהל רפואי של מרכז רפואי הקרוי על שמו בארה"ב, הוא טיפל באלפי חולים שהמשיכו לחיות באיכות חיים גבוהה, הרבה מעבר לתחזית הצפויה להם. כמו כן מכהן ד"ר בלוק כמנהל הלימודים של רפואה משולבת בבית הספר לרפואה באוניברסיטת אילינוי.

פרופ' יעקב שהם (.M.D., Ph.D)

גישה מערכתית כבסיס לרפואת סרטן משולבת

האדם הוא מערכת מורכבת מאד, הכוללת היררכיה של תת-מערכות, כל אחת בעלת מורכבות רבה בזכות עצמה. הסרטן מהווה גם הוא מערכת עם מורכבות רבה בכמה רמות – מולקולרית, תאית, רקמתית, מיקרו סביבה, מערכות הגוף השונות והאדם כולו ועם יכולת מפליגה לשינויים והסתגלות. מורכבות התהליך הסרטני יוצרת מספר אינסופי של אפשרויות התבטאות המחלה ואופן התפתחותה. יתירה מזאת, המחלה והחולה מהווים יחדו מערכת מורכבת שיש להתייחס אליה בשלמותה. לתפיסה זו השלכות על הגישה הרפואית לסרטן כולל – אבחון ומעקב, האפשרות לקביעת פרוגנוזה, תכנון האסטרטגיה הטיפולית ותכנון המחקר הקליני. כל אלו יידונו בהרצאה.

פרופ' יעקב שהם הוא רופא מומחה ברפואה פנימית עם התמחות מיוחדת באונקולוגיה רפואית, רפואת סרטן משולבת, רפואה תזונתית, רפואת צמחים סינית ומערבית ורפואת גוף-נפש. במקביל לפעילותו הרפואית הוא עומד בראש מעבדת מחקר שעוסקת בחקר היבטים ביולוגיים ואימונולוגיים של הסרטן, בפקולטה למדעי החיים של אוניברסיטת בר-אילן.

הספר מציג תוכנית המשלבת את הטוב בשני העולמות – את הטיפולים הבלתי נמנעים של הרפואה הקונבנציונלית ואת הטיפולים התומכים והמוכחים מדעית של הרפואה המשלימה, כמו תוכניות תזונה, פעילות גופנית ותמיכה רגשית בגוף-בנפש. (352 עמודים)

הספר יימכר למשתתפים במחיר מיוחד ורוכשי הספר יוכלו לזכות בחתימתו של ד"ר קית בלוק.

אודות המחבר