התכווצות הפין היא בעיה שרבים מאיתנו סובלים ממנה לאחר קבלת טיפולים שונים, במהלך מאבקנו בסרטן הערמונית. למרבה הצער, רופאים מעטים בלבד מציינים עובדה זאת לחולים.

הסיבה המדויקת לתופעה איננה ידועה. ההשערות המקובלות הם שהעצבים, המופקדים על זרימת הדם אל הפין והגורמים לזיקפה, נפגעים במהלך הניתוח או כתוצאה מטיפולי הקרנות. השערה אחרת גורסת כי לאחר הרחקת בלוטת הערמונית השופכה נמשכת פנימה כדי ליצור מגע עם שלפוחית השתן. אם השערה זו נכונה לא ניתן לעשות הרבה בנדון. יחד עם זאת התכווצות הפין היא תופעה שמופיעה  גם  אצל גברים רבים, שאינם עוברים ניתוח.

גם אלו בינינו, שמקבלים טיפול הורמונאלי, עשויים לסבול מהתכווצות פין כתגובת לוואי לטיפולים. כנראה בגלל השינויים ההורמונאליים בגוף.

מכאן נובעת האפשרות שזרימת הדם אל הפין היא זו שמאפשרת את גמישותו. מומחים אומרים שניתן למנוע ההתכווצות ע"י אמצעים שונים להשגת זיקפה, שנעשה בהם שימוש על בסיס קבוע. ויאגרה ותרופות דומות לה עשויות לסייע בהקשר זה. בנוסף לכך ניתן להשיג זיקפה באמצעות זריקות או ע"י משאבת ואקום מיוחדת, שאמורה לסייע בהשגת המטרה הזו. מטרת כל האמצעים שהוזכרו כאן היא להסדיר את זרימת הדם אל הפין בתקווה למנוע את התכווצות הפין – ואם ניתן להפיק מכך גם הנאה מה טוב.

ויאגרה ותרופות דומות לה יקרות מאוד ואינן נכללות בסל התרופות, הדבר נכון גם לגבי הזריקות שנזכרו קודם.  אם ניקח בחשבון שמומלץ להבטיח זרימת דם אל הפין כמה שיותר פעמים במהלך השבוע ויש אף שממליצים לגברים שעברו טיפולים על נטילת כמוסת ויאגרה של 25 מג' חמש פעמים בשבוע, הרי שההוצאה המצטברת על תרופות גבוהה מאוד. בנוסף קיימת גם משאבת הואקום, שהיא מכשיר מוצלח ומומלץ מאוד לשימוש בארה"ב ובאירופה. קניית המשאבה היא הוצאה חד-פעמית שעלותה בארה"ב נעה בין 150-250$. בארץ עלות משאבה כזו היא 1,800 ₪ ומסיבות לא ברורות רופאים ישראלים אינם נוטים להמליץ על השימוש בה.

למעוניינים פרטי סוכן המשאבות הללו בארץ: מר מוטי מרומי, עמי טכנולוגיות בע"מ.

טל'      09-7760300

פקס     09-7760303

נייד     053-417747

תופעת התכווצות הפין אינה משפיעה רק על הדימוי העצמי הגברי אלא על פעולות שונות בחיי היומיום. דוגמא לכך ניסח זאת אחד מחברי שהתוודה במלים הבאות: "כאשר אני הולך לשירותים, אני נאלץ להיעזר באביזרים שונים על מנת לכוון את הזרם אל האסלה."

אני חושב שהיום השלמתי עם התכווצות הפין, אך אני כמובן מתגעגע לאותם סנטימטרים אבודים מאותו ניתוח שעברתי.

כמו שנאמר USE IT OR LOOSE IT

לני הירש

אודות המחבר