מדור זה מיועד לכן, הנשים ובנות הזוג היקרות התומכות בנו ובאלו מאיתנו המתמודדים עם סרטן הערמונית.

אנו יודעים על הקשיים הרבים שמחלתנו מטילה עליכן. אני יודע שאף אחת מאיתנו לא תיארה לעצמה שתאלץ ביום מן הימים להפוך לכאלו התומכות בבעל או בן זוג חולה, על כל החששות, הפחדים והעתיד הלא ברור הכרוכים בכך.

כניסה לתפקיד של בן משפחה מטפל היא אירוע משנה חיים, בו אתן נדרשות, ללא כל הכנה מוקדמת, לפתח מיומנויות חדשות של ניהול הטיפול בבעלך או בבן הזוג, לספק לו תמיכה רגשית וסיוע במטלות שגרתיות יומיומיות, לעיתים אף עזרה סיעודית של רחצה ולבוש, לעיתים ביקורים אצל הרופא, נטילת תרופות ועוד.

יש להניח שחוויית התמיכה, לא דומה לשום חוויה אחרת וכל אחת ואחת מכן תחווה מסע זה בקצב אחר ובדרגות שונות של עוצמה.

כאחד שכתב ספר על מחלתו, אני יכול להעיד באופן אישי על כוחה המרפא של המילה הכתובה ועד כמה הכתיבה או הציור יכולים להביא הקלה מטרדות היום יום ולתמוך בנפש המוטרדת.

לכן, אנו מזמינים אתכן, הנשים ובנות הזוג,  לפתוח את סגור ליבכן ולכתוב כאן את רחשי לבכן, את הדברים הטורדים את מנוחתכן בכל הקשר של היותכן מלוות של הגבר שלכן, המתמודד עם המחלה "הלא נעימה" הזאת.

אפשר גם לשלוח סיפור חמשיר, שיר או ציור, או כל משהו אחר רלוונטי.

מייל למשלוח החומר:    psa.cancer@gmail.com

 

בנוסף אני מזמין אתכן להיכנס לאתר https://caregivers.org.il/   של הארגון הישראלי לבני משפחה מטפלים ובני או בנות זוג תומכות /ים CareGivers. תוכלו למצוא שם חומר רב בנושא ובמיוחד החוברת "מפת דרכים לבן משפחה מטפל" הנמצא בכתובת:

https://caregivers.org.il/wp-content/uploads/2018/01/Caregivers-booklet-final-2018.pdf

 

בשם הועד ופעילי העמותה אני מאחל לגברים שלכן בריאות שלמה, PSA נמוך תמיד ואשמח לקבל מכן חומר לפרסום במדור זה.

בברכה, איצי (יצחק) באר – יו"ר עמותת "חיים עם סרטן הערמונית".

 

מרץ 2019

 

 

 

 

 

אודות המחבר

צור נושא חדש